Merkez Kuruluş
Projeler
Avrupa Birliği
Mavi Kart Uyumlu, Sertifikalı
Mesleki Yeterlilik Eğitim
Programları

 

ELLA International Social Inclusion Music and Art Festival

 

ELLA International Social Inclusion Music and Art Festival; Alternatif Yaşam Derneği ve IBETH’in birlikteliği ile Avrupa Birliği proje kapsamında 26-30 Ekim tarihleri arasında, uluslararası katılımla Antalya’nın Kaş ilçesinde Düşler Akademisi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir.

Detaylar için >>

http://socialinclusionfest.org/tr

http://duslerakademisi-kas.org/blog/2014/10/31/ella-international-music-and-art-festivalin-ilk-ayagi-26-30-ekim-2014-tarihleri-arasinda-ulkemizin-kas-ilcesinde-gerceklesti/

http://duslerakademisi-kas.org/blog/2014/10/22/kasta-engelsiz-muzik-festivali-duzenleniyor/

 

____________________________________________________________________________

 

Leonardo da Vinci Projesi – Antalya 2012

Leonardo da Vinci Projesi Antalya 2012

28 Nisan – 19 Mayıs 2012 tarihleri arasında yapılan Leonardo da Vinci Projesi kapsamında Almanya'dan Staj yapmaya gelen 9 Dil Terapist ve 2 Fizyoterapist Antalya’da ki farklı eğitim kurumlarında staj yaptılar.

Staj yapılan kurumlar; Antalya Koleji, Turizm Otelcilik Meslek Lisesi, Yaşam Akademi Derneği, Büyük Gebizler Rehabilitasyon Merkezi, Yeşil Balon Kreşi ve Otistik Çocuklar Eğitim Merkezinde, Terapistlerimiz hem öğrencilerimize hemde kurumlardaki eğitmenlerimize karşılıklı fayda sağladılar.

Antalya Kolejine haftada 2 gün 4 dil terapist katıldı. Kolejin Almanca eğitim derslerinde dersin Öğretmeni ile birlikte katılan stajerler farklı lisan teknikleri konusunda öğrencilere yardımcı oldular, Kolejin Almanca Eğitiminden sorumlu Öğretmen Kirsten Ettrich ile de bir dil terapist haftada 1 gün telafuz üzerine çalışma yaptılar, Stajların son günü Terapistlerin Eğitmeni Karen Sehn tarafından Kolejin Almanca Öğretmenlerine dil konuşma teknikleri konusunda seminer vererek çalışmalara katkı sağladı.

Turizm Otelcilik Meslek Lisesi’ne haftada 1 gün katılan 4 dil terapist yine Almanca eğitim derslerinde öğrencilere lisan teknikleri ve konuşma pratiği üzerine çalışmalar yaptılar. Okul öğrencilerinin hazırladıkları kültür günü ile terapistler Türk kültürü, yemekleri ve müzikleri konusundada bilgi sahibi oldular.

Yaşam Akademi Derneğin’de 18 yaşından büyük Zihinsel Engelli Gençler Ritim ve Ergo terapi çalışmaları yapmaktadırlar. Derneğe haftada 2 gün gelen 4 dil terapist, gençler ile ritim çalışmalarını birlikte yaptılar, Türk müzik aletleri ve ezgileri ile de ilk kez tanışan terapistler içinde eğlenceli bir staj yeri oldu. Terapistler, Engelli gençler arasında konuşma problemi olanlar ile bireysel çalışmalarda yaptılar, Hafta bir dün farklı eğitim kurumlarına konser vermeye giden engelli gençlerin arasına terapistlerde katılarak entegre konser grubu oluşturdular.

Büyükgebiz Rehabilitasyon Merkezi

Yaşam Akademi

Yeşil Balon Kreşi

 

Büyükgebizler Rehabilitasyon Merkezin’e her yaştan zihinsel ve fiziksel engelli bireyler eğitim ve tedavi için gelmektedirler. Merkeze haftada 5 gün 2 dil terapist ve 1 fizyoterapist giderek dil, konuşma bozukluğu ve fizik tedavi amaçlı gelen bireyler ile birebir çalışmalar yaptılar, Merkezde ki eğitmenler ile birlikte derslere girerek engelli bireyler ile anlaşma konusunda tercüman desteği aldılar, dolayısı ile eğitmenlerin ingilizce ve almanca konuşma pratiği yapma imkanlarıda doğdu.

Yeşil Balon Kreşi’nde 3-6 yaş arası çocuklara Almanca-Türkçe iki dilli eğitim verilmektedir. Kreşe katılan 2 dil terapist haftada 5 gün kreşteki grup çalışmalarına katılarak, çocukların Almanca öğrenimlerine eğitmenleri ile birlikte destek verdiler. Konuşmalar, şarkılar ve oyunlar esnasında Almanca konuşarak çocukların telafuzlarında yardımcı oldular.

Otistik Çocuklar Eğitim Merkezin’de ilköğretim ve lise çağında Otizm hastalığı olan çocuklar okul eğitimlerini almak için gelmektedir. Merkeze haftada 5 gün 1 dil terapist ve 1 fizyoterapist giderek iletişim kurulabilen çocuklar ile dil ve konuşma üzerine ve fiziksel problemi olan çocuklar ile de fizyoterapist eşliğinde çalışmalar yapıldı. Merkezde son gün Terapistlerin Eğitmeni bayan Karen Sehn trafından Eğitmenlere dil ve konuşma bozuklukları, iletişim ve teknikleri konusunda seminer vererek çalışmalara katkı sağladı.

Yaşam Akademi

Ocem

Grup resimi

 

Üç hafta Antalya’da kalan Terapistler staj yerlerinden memnun, kurum eğitmenleri ve öğrencilerde onlardan çok memnun olarak staj haftalarını tamamladılar. Antalya Kaleiçi Oasis Pansiyonda kalan stajerler Antalya’nın merkezi ve tarihi bir alanında kalmış olmaktan memnun oldular.

Stajerler için, Türk Kültür tanıtımı yapıldı, Düden Şelalesi, Plajlar, Tarihi Kaleiçi, Halk Pazarı, Tekne Turu vb. gibi yerlere geziler düzenlenerek kültür etkinlikleride sağlanmış oldu.

İB Eğitim ve Toplumsal Hizmetler Ltd. Şti.